از آتاری دسته خلبانی و سگا و سونی یک گرفته تا تولید محتوا و دنیای تکنولوژی

 

 

اولین کنسول بازی که پدرم برایم خریده بود آتاری دسته خلبانی بود. یه وسیله عجیب غریب که به تلویزیون وصل میشد و دو تا دسته داشت که شبیه فرمون های هواپیما بود به آتاری دسته خلبانی معروف بودن و لذت های تمام کودکی من و مصطفی و میثم اون دو تا دسته بود که باید نوبتی بین خودمون جابجا میکردیم و که دزد و پلیس بازی کنیم.

 

این آتاری دسته خلبانی درواقع اولین رشوه ای بود که من گرفته بودم و اولین رشوه ای بود که پدرم پرداخت کرده بود.رشوه ای برای یک محمد ۴ ساله که تحت هیچ شرایطی حاظر نبود خونه بزرگ و باغچه دار و بزرگ بابا حشمت و ننه گلی توی کرمانشاه رو بیخیال بشه و بیاد پیش مامان و بابا.

آتاری دسته خلبانی جای خودش رو داد به سگا. کنسول محبوب ژاپنی که داشتنش برای من و تنها داییم که تمام عیدی هامون رو پس انداز میکردیم که بتونیم چند روزی کنسول سگا رو از کلوپ محل کرایه کنیم و باهاش فیفا ۹۷ بازی کنیم تمام دلخوشیهای کودکی ما بود.

سگا که رفت پلی استیشن یا همون سونی ۱ اومد به بازار و مدتی رو هم سرگرم اون بودیم تا اینکه دیگه سراغ سونی ۲ نرفتم و اینبار شیفته کامیپوتر شده بودم و با سهراب پسر عمویم در تمام بازیهای خیالی خودمون کامپیوترهای خیالی کاغذی ما حرفی برای گفتن داشتند.

باور کنید اون کامیپوترهای خیالی کاغذی خیلی امکانات عجیب و غریب تر  از این کامیپوترهای امروزی داشت.

مدتی که گذشت  که بالاخره پاش به خونه ما وا شد و من و مازیار داداشم تمام شب تا صبح رو به چرخیدن در درایورهای خالی ویندوز و گوش دادن به آهنگ های پیش فرض ویندوز و بازی کردن با بازهای پیشفرض ویندوز گذشت.

فقط یک هفته کافی بود تا کامیپوتر از جلوی چشممون بیفته و دیگه برامون جذابیتی نداشته باشه این کارهای تکراری تا اینکه با چیزی به اینترنت آشنا شدیم و رفتم یه کارت اینترنت خریدم. وهنوزم یادم نمیره که چیزی حدود ۵ الی ۶ ساعت رو فقط صرف این کردیم که پشت کیس رو نگاه کردیم و جایی که باید این کارت رو قرار میدادیم رو پیدا نکردیم.

تا اینکه دختر جمیله خانم دوست مامان مارو راهنمایی کرد که اون کارت فقط یک نامه کاربری و رمز عبور داره و هیچ خاصیت دیگه ای نداره.

اینها رو گفتم که بگم از همون بچگی تکنولوژی توی زندگی من نقش پررنگی داشته.من در این سی سال چیزی که همیشه توی زندگیم حسش کردم این طعم عجیب تکنولوژی بوده و هست.

و حالا در آستانه سی سالگی که شیفته تولید محتوا و دنیای تکنولوژی هستم با لپ تاپی که چیزی حدود ۱۲ سال پیش مادرم به مناسبت دانشگاه رفتن برایم خرید اینجا در قرنطینه خانگی کنار همسرم شیدا و داداش و زن داداشتم مازیار و گلاره نشستم و دارم وب سایت شخصی خودم رو هوا میکنم.

این مقدمه ای بود برای این وب سایت که تنها هدفم این است که حداقل به مدت ۱۰ سال این وبلاگ نویسی رو ادامه بدم و امیدوارم که بتونم و این وب سایت هم مثل تمام وبلاگ های قبلیم یا مثل خیلی از وبلاگ های مرده به قبرستان وب فارسی اضافه نشود.

امیدوارم و ما با امید زنده ایم.

 

2 دیدگاه در “از آتاری دسته خلبانی و سگا و سونی یک گرفته تا تولید محتوا و دنیای تکنولوژی

  • اسفند ۲۹, ۱۳۹۸ در ۱۵:۵۹
   Permalink

   میخوام ببینم الان میشه اینجا بهتر صحبت کرد و فونت رو اینجا باز بهتر میشه خوند اینطوری هم میشه دید
   همین و این رو هم تست کردیم و اوکی

   پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *